Denoncimi/ Bandat e drogës terrorizojnë fëmijët dhe nuk lejojnë banorët të mbjellin tokat

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë publik një tjetër mesazh të qytetarit dixhital, i cili denoncon se si bandat e drogës po terrorizojnë fëmijët dhe nuk lejojnë banorët të mbjellin tokat e tyre.

Një banor i fshatit Gjogjan të Pukës, tregon se në këtë zonë banorët e zinës nuk lejohen nga banditët të mbjellin tokat e tyre, pasi në male ata kanë mbjellë parcelat me kanabis.

Sipas qytetarit në këtë zonë policia e Shtetit nuk ekziston dhe se ligjin e bëjnë bandat e armatosura.

Postimi i Berishës:

Ligjin ne narkoshtet e ben droga!

Lexoni mesazhin e qytetares dixhitale!

Narkobandat e armatosura terrorizojne femijet!

Ato nuk lejone fermeret te punojne tokat e tyre. sb

pershendetje doktor berisha uroj te jeni mir me shendet  dua te bej nje denoncim sepse vetem tek ju kemi besim jam nje banore nga gjogjan i pukes shteti dhe pushteti po na terrorizojn femijet ne zona siper fshatit kan mbushur parcelat plot me hashash nuk pushojn krismat e armeve nuk guxojm te ikim tek arat tona sepse na ndalojn persona te armatosur policia dhe shteti nuk ekzistojn flm zoti doktor ju lutem anonim sepse kto te vrasin

LEXO EDHE  Katër aksidentet më fatale në 20 vitet e fundit me autobusë për kosovarët