Rekordi i Bellingham zgjat vetëm 6 ditë, njihuni me futbollistin më të ri që ka luajtur në Europian

Kacper Kozłowski është bërë sot futbollisti më i ri që ka luajtur ndonjëherë në një Kampionat Evropian.

Mesfushori i Polonisë, i cili luan për Pogoń Szczecin, theu rekordin e anglezit Jude Bellingham, që ishte vendosur vetëm 6 ditë më parë. 17 vjeç dhe 246 ditë është rekordi i ri i vendosur nga Kozłoëski.

LEXO EDHE  Partizani vijon përgatitjet për sfidën ndaj Basel, ja çfarë ndodhi në stërvitjen e fundit të “demave”

Bellingham, kur debutoi në ndeshjen ndaj Kroacisë ishte 17 vjeç dhe 349 ditë.