Suedi-Sllovaki, si të ndiqni takimin “Live”

Luhet duke filluar nga ora 15:00, ndeshja mes Suedisë dhe Sllovakisë, e vlefshme për Grupin E, në Europian.

Pritet një sfidë e luftuar nga të dyja ekipet, që futen vetëm me një objektiv, të marrin fitoren. Sllovakia e nisi mirë rrugëtimin në Europian, teksa në ndeshjen e parë, mposhti 2-1 Poloninë, në një ndeshje spektakolare.

LEXO EDHE  Tragjedi e rëndë për legjendën e Gjermanisë, djali i Balack vdes në moshën 18-vjeçare

Nga ana tjetër, Suedia barazoi pa gola ndaj Spanjës, në një ndeshje ku patën edhe raste për të shënuar.

Duke parë rrethanat, të dyja skuadrat do të kërkojnë fitoren, për të arritur kualifikimin për më tej.

Kliko LINKUN për të ndjekur ndeshjen live.