EURO 2020/ Kroaci-Çeki, ja si rreshtohen skuadrat

Sot në orën 18:00 Kroacia dhe Çekia do të përballen në ndeshjen e vlefshme për Grupin D të Kampionatit Europian.

Kroacia e nisi me humbje “Euro 2020” pasi u mposht nga Anglia 1-0, ndërsa Çekia fitoi ndaj Skocisë 2-0.

LEXO EDHE  Jo vetëm Benzema, tjetër titullar i Real Madrid pozitiv me COVID

Kroatët kanë nevojë për fitore që të mbeten në garë për kualifikim, ndërsa çekët do të ishin të kënaqur edhe me një barazim.

Formacionet Zyrtare: