Denoncimi tronditës i qytetarit: Vëllai ka vrarë motrën dhe e ka varrosur në oborrin e shtëpisë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një denoncim të një qytetari nga Puka. Ai pretendon se një e moshuar është vrarë nga vëllai i saj dhe është varrosur në oborrin e shtëpisë. Po ashtu, qytetari pretendon se kjo çështje është dërguar në gjykatë dhe polici, por të dyja institucionet po tentojnë ta mbyllin çeshtjen.

“Një akt horror mbahet fshehtë nga narkopolicia!

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital! Sb”, shkruan Berisha.

“Përshëndetje z.Berisha ! dua që të bëni publike,një ngjarje që ka ndodhur në Fshatin Qerret të Pukës ! para rreth një muaji,një zonjë e nderuar,ndjesë pastë sepse tani nuk jeton më,dyshohet se është vrarë dhe varrosur në oborrin e shtëpisë së saj,nga i vëllai,një i sëmurë mendorë,kur varrezat e fshatit janë rreth 500 m nga banesa,gjë që dhe ligji,dhe kanuni,e ndalon varrimin e kufomave vend e pavend !! por policia e Pukës,dhe prokuroria,janë munduar ta mbyllin çeshtjen,dhe duke e lënë të lirë ktë të sëmurë mendorë !! mbrëmë,ky i sëmurë mendorë,dyshohet se e ka keqtrajtuar të atin e tij 80 e ca vjeçar,duke e përzënë nga banesa,ku pas kërkimeve është gjetur vetem ditën e sotme,në një cep të fshatit,po ashtu dhe bashkëshortja e tij,kishte shenja dhune,pasi dyshohet se është dhunuar dhe kjo nga i biri i sëmurë mendor !! vetem sot më duket se është shoqëruar i sëmuri mendor,pasi për mendimin tonë,duhet të ishte izoluar që në rastin që është dyshuar për vrasjen e motrës,dhe varrimin e saj në oborrin e banesës !! kam frikë se do e lirojnë përsëri,dhe nuk mund të parashikohen pasojat pastaj !!!…..anonim të lutem…”, shkruan qytetari, poston Berisha.

LEXO EDHE  KPK: Shpërfillja ndaj jetëve njerëzore nuk përputhet me rolin e prokurorit