Daja mund t’i besojë sulmin në sezonin e ri, futbollisti i Partizanit pret debutimin në Euro 2020

Maqedonia e Veriut zhvilloi ndeshjen e dytë në “Euro 2020”, ku u mposht me rezultatin 2-1 nga Ukraina. Edhe në këtë sfidë, njëjtë si ndeshjen e parë kundër Austrisë, nuk kishte minuta për mesfushorin e Partizanit, Ferhan Hasani.

“Buba” po pret debutimin e tij në “Euro 2020” dhe me shumë gjasa në ndeshjen e tretë përballë Holandës, mund të luajë. Ka qenë një sezon i vështirë për Hasanin, që dhe me Partizanin ka luajtur pak për shkak dëmtimi.

LEXO EDHE  VIDEO/ Gol spektakolar i Sebino Plakut, Teuta dyfishon shifrat ndaj Inter Escaldes

Drejtori i përgjithshëm i “demave”, Olsi Rama, e konfirmoi këtë gjë duke thënë se nuk mund të prishte Partizani skemën për t’i bërë vend “Bubës”. Megjithatë, në edicionin e ri Hasani pritet të ketë një rol të rëndësishëm për Partizanin.