Copa Amerika/ Brazili “poker” ndaj Perusë

Nëse Argjentina nuk po ecën si duhet në Copa America ku ngeci në ndeshjen e parë me Kilin, rivalët e tyre të Brazilit nuk ndalen duke dhuruar spektakël.

Edhe në ndeshjen e dytë, Seleçao fiton thellësisht e pa pësuar asgje teka mposhti 4-0 Perunë.

Ndryshe nga sfida e parë, Brazili prodhoi lojë edhe më të bukur ndaj Perusë ku dy nga golat e shënuar ishin për manual.

LEXO EDHE  Tjetër tragjedi në Uruguai, mbrojtësi 27-vjeçar i jep fund jetës

Që në minutën e 12′, Alex Sandro kaloi në avantazh Brazilin që gjithsesi prodhonte dhe nuk shënonte.

Në pjesën e dytë VAR i hoqi një penallti Neymar por sulmuesi shenoi pak minuta me vonë me një super gjuajtje.

Minutat e mbetura ishin sulm total dhe Everton me Richarlison plotësuan “pokerin” e golave.