Moti, zonat ku mund të ketë reshje shiu

Vijon pjesa e parë e ditës me kthjellime dhe një rritje të lehtë të vlerave termike ku minimumi në rang vendi ka shënuar 8°C në zonat e thella të Korçës.

Ndërsa mesdita sjell rritje me 2-3°C të temperaturave në të gjithë vendin duke ngjitur termometrin maksimal në 30°C në Shkodër, Elbasan dhe Berat.

Po ashtu, në mesditë shfaqen vranësira kalimtare në veri dhe zonat qendrore duke rrezikuar nga shira afatshkurtër skajin verior dhe shtrirjen nga Peshkopia në Librazhd; mbrëmja vijon me kthjellime dhe vranësira kalimtare në të gjithë vendin.

LEXO EDHE  Vuri zjarrin në tokën e saj, por dogji ullishten e fshatit, procedohet një 45-vjeçare

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare në tokë, por kryesisht mesatare në det nga drejtimi verior duke ulur dallgëzimin në 2-3 ballë.