Liga e Konferencës/ Partizani me gjysmë ekipi, ja si pritet ta rreshtojë Daja skuadrën

Bitri është vetëm largimi i radhës nga Partizani, që tashmë shkon në 7 largime zyrtare, shumë pikëpyetje dhe shumë të tjera që pritet të ndodhin.

Po të shikojmë situatën aktuale me lojtarët që ka, Daja vështirë se mund të bëjë edhe 1 formacion titullar, jo më të ketë dhe alternativa. Hoxha në portë, Mala mbrojtës i djathtë.

LEXO EDHE  Surprizë në Lojërat Olimpike, Franca mposht SHBA në basketboll

Belica në qendër, së bashku me Lalën. Musta mbrojtës i majtë. Në mesfushë, Murataj, Kote dhe Ferhan Hasani. Ndërsa në sulm, Zhunior, Kardozo dhe Cara. Shumë nga këta lojtarë janë në pikëpyetje dhe ende nuk kanë rinovuar, ndërsa disa prej tyre nuk janë as në rolin natyral, si Mala dhe Ferhan Hasani.