Temperatura mbi 35°C, ja si do të jetë moti këtë javë

Moti sot paraqitet kryesisht me kthjellime dhe vranësira të lehta gjatë orëve të mesditës dhe pasdites në zonat malore.

Ndërkohë, reshje të papërfillshme shfaqen në skajin verior-verilindor.

Pasditja sërish përmirëson kushtet e motit në këtë pjesë të Shqipërisë duke bërë që nga e marta në vijim të presim mot të kthjellët në të gjithë territorin shqiptar.

Sa i përket temperaturave të ajrit, sot edhe nesër do të mbetemi me mot të freskët, kryesisht gjatë mëngjesit ku vlerat termike shënojnë 8 apo 9 gradë celsius në zonat malore, ndërsa maksimumi jo më shumë se 30-31 gradë celsius.

LEXO EDHE  Plagosja e dyfishtë në Tiranë, ja si nisi sherri (Video)

Ndërsa duke filluar nga dita e mërkurë e në fundjavë pritet rritje e ndjeshme e temperaturave të ajrit deri në 34-35 gradë celsius.