Rrjeti 5G/ Vasili: Ishim ne që e ndaluam Ramën para dy vitesh, koha na dha të drejtë

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar pas marrëveshjes së nënshkruar në Bruksel mes SHBA dhe Shqipërisë, për rrjetin 5G.

Vasili shkruan se para 2 vitesh ndaluan Ramën nga nënshkrimi i një marrëveshjeje, duke iu kundërvënë ambasadës së SHBA në Tiranë.

Reagimi i Petrit Vasilit:

Ndaluam 2 vjet me pare Ramen per 5G dhe sot koha na dha te drejte!!

Jam shume i lumtur qe u nenshkrua marreveshja mes SHBA dhe Shqiperise per 5G.

Jam gjithashtu shume i lumtur, qe e ndaluam Edi Ramen dy vjet me pare qe ne vitin 2019, kur ai ju kundervu hapur SHBA dhe Ambasades Amerikane ne Tirane per 5G.

Ju ftoj te lexoni dhe shikoni qendrimin zyrtar shume te forte te LSI qe ne vitin 2019 per kete ceshtje shume delikate ku Edi Rama po ekspozonte vendin ndaj rreziqeve te medha.

LEXO EDHE  Akuzat e Petro Koçit, analisti: SPAK të tregojë se pandëshkueshmërisë i ka ardhur fundi