Pësoi atak kardiak në fushë, zbulohet gjendja shëndetësore e Eriksen

Në ndeshjes midis Danimarkës dhe Finlandës, mesfushori Kristian Eriksen pësoi infarkt në fushë çka trishtoi fansa të futbollit në mbarë botën.

Gjiganti mediatik ‘’Bein Sport’’ ka bërë të ditur gjendjen momentale të mesfushorit. Gazeta shkruan se Eriksen është gjallë dhe në gjendje të qëndrueshme dhe është dërguar në spital.

LEXO EDHE  Mbyllet marrëveshja, klubi më i vjetër në Serie A bëhet me pronarë amerikanë

Në një foto të publikuar në rrjetet sociale shihet se ai është zgjuar dhe tashmë është nën kontrollin e rreptë të mjekëve.

Të gjithë shpresojnë që mesfushori i Danimarkës dhe Interit të bëhet mirë sa më parë, ndërsa priten zhvillime të tjera.