Cristiano Ronaldo lutet për Eriksen, ja mesazhi i ndjerë i portugezit

Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo, ka reaguar pas rastit të rëndë që i ndodhi mesfushorit të Danimarkës, Christian Erisken.

Danezi për disa minuta luftoi me jetën, derisa Federata e Danimarkës dhe UEFA kanë njoftuar se gjendja e tij është e qëndrueshme.

Ndërkohë, Ronaldo i ka uruar shërim të shpejtë Eriksenit.

LEXO EDHE  Tokyo 2020/ Kledi Kadiu nuk i’a del dot, eliminohet në 100 metra stil i lirë

“Mendimet tona dhe lutjet për Christian Erisken dhe familjen e tij. Bota e futbollit qëndron bashkë për lajme të mira. Jam i bindur se do të ritakohemi përsëri në fushë Chris. Qëndro i fortë”.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano)