VIDEO/ Spektakli i “EURO 2020” nis me ceremoninë hapëse, ndiqeni LIVE

Mbrëmjen e sotme nis më në fund Kampionati Europian 2020, që fatkeqësisht nisi një vit më pas për shkak të pandemisë. Tani është momenti i ceremonisë së hapjes, që është e veçantë për shqiptarët.

Do të jetë pikërisht Ermal Meta, një nga artistët më të shquar në Itali dhe fitues i Sanremos, që do këndojë i pari në këtë ceremoni të mirë organizuar. Më poshtë mund ta ndiqni ceremoninë direkt.