VIDEO/ Basha: PD rrezikon të bjerë në dorën e atyre që nuk njohin masakrën elektorale

Lulzim Basha, kryetar i PD-së, gjatë një takimi me demokratët e Mallakastrës, u shpreh se të dielën do vendosim të vazhdojmë me gjithë forcën tonë betejën kundër regjimit Rama-Doshi, do t’i kthejmë vendit demokracinë dhe përmes saj ndryshimin

Basha tha se ne nuk dorëzohemi përballë maskarës zgjedhore, duke shtuar se së bashku me shumicën e shqiptarëve do sjellim ndryshimin që njerëzit duan dhe meritojnë

Në fjalën e tij, Basha u shpreh se ne jemi e vetmja parti që ka debat dhe garë për zgjedhjen e drejtuesit të saj, por shtoi se njëherazi rrezikojmë që kjo parti të bjerë në dorën e atyre që 25 prillin, për shkak të interesave të tyre, nuk e konsiderojnë si masakër zgjedhore.

LEXO EDHE  Fërkimi i makinave shkaku i sherrit në Tiranë/ Një nga të plagosurit në gjendje kritike për jetën

“Një gjë i kam kërkuar të gjithë kandidatëve: ta konsiderojmë 25 prillin një masakër elektorale, pasi kush nuk e bën këtë, atëherë i shërben Edi Ramës”, tha Basha.

Duke kërkuar mbështetjen e anëtarëve për mmandatin e 3-të në krye të PD, Basha tha se përgjigjia jonë ditën e dielë për të gjithë shqiptarët duhet të jetë e prerë: ne mbajmë mbi supe sfidën, ne do i themi Jo rënies së demokracisë, do të vazhdojmë betejën kundër Edi Ramës dhe Tom Doshit me shokë.