Turqi-Itali/ Minuta spektakolare në “Olimpico”, portieri turk i mohon golin Chiellinit (VIDEO)

Po luhet pjesa e parë e ndeshjes hapëse të “Euro 2020” mes Turqisë dhe Italisë. “Azurrët” shfaqen dominues në fushën e lojës teksa kanë kërcënuar disa herë portën e mbrojtur nga Cakir.

Një mundësi e artë ishte ajo e minutës së 22-të. Pas harkimit nga këndi të Insinjes, kapiteni Chiellini godet me kokë, por fantastik portieri Cakir, që bën mrekullinë duke devijuar topin në këndore.