Turqi-Itali/ Mbyllet pjesa e parë, ja ç’po ndodh në “Olimpico”

Është mbyllur në barazim pa gola pjesa e parë mes Turqisë dhe Italisë, takim i vlefshmëm për fazën e grupeve të “Euro 2020”.

Në 45 minutat e para, “Azurrët” janë shfaqur dominues duke rrezikuar disa herë portën e mbrojtur nga Cakir. Insigne dhe kapiteni Chiellini kishin dy mundësi të arta shënimi përkatësisht në minutën e 17-të dhe 22-të. Sulmuesi i Napoli kishte një rast ideal për por tentativa e tij, shkon jashtë kuadratit.

LEXO EDHE  VIDEO/ Sherr në miqësoren Porto-Roma, Pepe i pandreqshëm

Ndërkohë Chiellinit i mohohet goli nga portieri Cakir. Pas harkimit nga këndi të Insinjes, kapiteni Chiellini godet me kokë, por fantastik portieri turk, që bën mrekullinë duke devijuar topin në këndore.