Përleshje mes kushërinjve, të shtëna me armë zjarri/ Detajet

Një sherr mes dy kushërinjve ka degjeneruar në përdorimin e armës së zjarrit.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Pogdorie të Korçës.

Fillimisht konflikti ka nisur verbalisht, e më pas njëri prej tyre ka qëlluar me pushkë, por fatmirësisht nuk ka të plagosur.

Autori Ervin Gura u arrestua nga policia ndërkohë që po vijojnë hetimet për ngjarjen.

Mësohet se kushërinjtë janë konfliktuar për motive të dobëta dhe ngjarja ka ndodhur afër banesës së autorit.