Pa patentë dhe me armë të ftohtë në makinë, arrestohet korçari me precedent penal

Policia e Korçës ka arrestuar një 21-vjeçar, pasi është kapur duke lëvizur me armë të ftohtë në makinën që e drejtonte pa leje drejtimi.

Në pranga ka rënë i riu A. B., duke drejtuar pa leje drejtimi një mjet tip “Volkswagen”, në të cilin gjatë kontrollit u gjet dhe u sekuestrua në cilësinë e provës materiale një shkop metalik.

Burimet policore bëjnë me dije se ky shtetas ishte me precedent të mëparshëm penal në fushën e krimeve kundër personit, rendit dhe sigurisë publike,

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë, për veprat penale “Prodhimi, mbajtja, blerja apo shitja pa leje e armëve të ftohta” dhe “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt”.