Maunia përplaset me Benzin, plagoset rëndë një pasagjer

Një aksident ka ndodhur në aksin Gjirokastër-Tepelenë në afërsi të kthesës së fshatit “Andon Poçi”. Një maune është bërë shkak i aksidentit të  përplasjes me automjetin Mercedez-Benz.

Mësohet se maunia që vinte nga Gjirokastra në drejtim të Tepelenës ka devijuar krahun duke u përplasur në anën e majtë frontale të autoveturës në fjale.

Shkak ishte këputja e rrotave te pasme të maunes. Ka qënë i menjëhershëm reagimi i shoferit të autoveturës duke dalë menjëherë nga rruga dhe duke përfunduar në kanal. Ndërkaq mësohet se ka ngelur i plagosur rëndë një pasagjer, identiteti i të cilit ende nuk bëhet i ditur.