LIVE/ Turqi-Itali, ndiqni supersfidën e Europianit

Me një vit vonesë, ajka e futbollit europian e ka lënë takimin e saj të “Euro 2020”-ës për sot, 11 qershor deri më 11 korrik. Edicioni i 16-të i Kampionatit Europian të futbollit rikthehet pas 5 vitesh.

Ka startuar në orën 21:00 ndeshja hapëse mes Turqisë dhe Italisë takim që zhvillohet në stadiumin “Olimpico” të Romës.

Ky takim është i vlefshëm për Grupin A, ku së bashku me Italinë dhe Turqinë, bëjnë pjesë edhe Zvicra me Uellsin që do të përballen ditën e nesërme.

Ndeshjen mund ta ndiqni këtu LIVE: