Aksident me vdekje në Tiranë

Një aksident me 1 viktimë është shënuar këtë të Premte në Tiranë, pranë fakultetit të Inxhinierisë së Ndërtimit.

“Rreth orës 13:00, në rrugën ‘Artan Lenja’ në një lulishte, gjatë shkarkimit të disa produkteve ushqimore në një dyqan, mjeti fugon me drejtues shtetasin R.O., 29 vjeç, duke kryer një manovër kthimi pas, ka aksidentuar një shtetas ende të paidentifikuar rreth 80 vjeç”, njoftoi policia.

Ky i fundit ka ndërruar jetë në vendngjarje.

Grupi hetimor ka shkuar në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë e rrethanave të aksidentit, shtuan të njëjtat burime.