Rrëzohet helikopteri në Afganistan, humbin jetën 3 persona dhe plagoset 1 tjetër

Një helikopteri i ushtrisë afgane është rrëzuar në provincën lindore të vendit Wardak, duke lënë të vdekur tre pjesëtarë të ekuipazhit dhe duke plagosur një tjetër, tha Ministria e Mbrojtjes në një deklaratë për shtyp.

LEXO EDHE  Thatësirat dhe përmbytjet/ Satelitët e NASA tregojnë ciklin e ujit të tokës ndërsa kilma sa vjen dhe nxehet

“Një helikopter MI-17 i ushtrisë u rrëzua në rrethin Jaghato për shkak të problemit teknik të martën mbrëma dhe për fat të keq tre pjesëtarë të ekuipazhit humbën jetën dhe një tjetër u plagos,” tha deklarata.