“Jam 22-vjeç dhe nuk e kam provuar kurrë…” talenti bën premtimin e çuditshëm nëse Anglia fiton Euro 2020

LONDON, ENGLAND - NOVEMBER 18: Declan Rice of England celebrates after scoring their team's first goal during the UEFA Nations League group stage match between England and Iceland at Wembley Stadium on November 18, 2020 in London, England. Football Stadiums around Europe remain empty due to the Coronavirus Pandemic as Government social distancing laws prohibit fans inside venues resulting in fixtures being played behind closed doors. (Photo by Michael Regan/Getty Images)

Mesfushori i Anglisë, Declan Rice, ka bërë një deklaratë të çuditshme duke u shprehur se do të pinte birrë nëse ‘’3 Luanët’’ do të fitonin Kampionatin Europian.

22 vjeçari i cili zhvilloi një sezon fantastik me Uest Hemin u grumbullua nga trajneri Sauthgejt i cili e shikon si një element të rëndësishëm në skuadër.

Në një deklaratë për mediat britanike, Rajs u shpreh se nuk kishte provuar kurrë birrën, por do ta provonte nëse Anglia triumfon në kompeticionin e verës.

“Unë jam 22 vjeç dhe deri më tani nuk kam pirë kurrë një birrë. Nuk më pëlqen aroma, kjo është arsyeja pse nuk e kam provuar, madje kurrë mos iu afroni një birre. Por e dini çfarë? Do ta provoj nëse bëhemi kampionë”.