Aksidentohet rëndë një vajzë në Tiranë/VIDEO

Një aksident me pasojë plagosjen rëndë të një vajze, ka ndodhur pak minuta më parë në Tiranë.

Aksidenti mësohet se ndodhi në një stacion autobusi, ku vajza ishte duke kaluar. Ka marrë dëmtime të rënda dhe është dërguar në spital. Aksidenti në zonën e Porcelanit.

Vajza ka dëmtuar gjymtyrët e poshtme.

Drejtuesi i një automjeti ka humbur kontrollin duke dalë në trotuar për pasojë ka plagosur një këmbësore.

LEXO EDHE  Ia kalon edhe Rusisë/ Shqipëria, e 2 në Europë për lejet e qëndrimit në BE për fëmijët nën 15 vjeç

Njoftimi i policisë

Rreth orës 19:15, në rrugën “Xhanfizo Keko” mjeti me drejtues shtetasin J. B., 19 vjeç, ka aksidentuar një këmbësore ende të paidentifikuar rreth 30 vjeçe, e cila ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Drejtuesi i mjetit po shoqërohet në ambientet e Komisariatit nr.4, për veprime të metejshme hetimore.

Grupi hetimor ndodhen në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.