U shpall kampion me Interin, sulmuesi drejt transferimit te Bayern Munich

Me largimin e Duglas Kostës, Bajerni i Mynihut po shqyrton tregun për ta zëvendësuar dhe për të përforcuar një pozicion që ka shkaktuar disa probleme në të kaluarën.

Leroi Sane, Serzh Gnabri dhe Kingslei Koman janë tre lojtarë të shkëlqyeshëm që kanë pasur disa probleme fizike, ndaj në Gjermani flitet për një kthim të bujshëm të Ivan Perisiçit në Bavari.

Nuk është mister që kroati është një nga ata lojtarë që konsiderohen të transferueshëm nga Interi për të lehtësuar borderonë.