Shkarkimi i Metës/ Pollo: Veprim qesharak dhe antikushtetues

Ish-deputeti demokrat, Genc Pollo, e ka cilësuar shkarkimin nga Kuvendi sot të Presidentit Meta si një veprim qesharak dhe me përmbajtje antikushtetuese.

Sipas tij rilindasit vazhdojnë marshin e tyre të shtetkapjes.

Postimi i Pollos:

Veprim qesharak me pëmbajtje antikushtetuese i një legjislature tashmë ilegjitime.

Rilindistët vazhdojnë marshimin e madh për shtetkapje. Por besoj me këtë do të dështojnë.

#ShkarkimiIPresidentitEshtëIlegjitim