Shkarkimi i Metës/ Braimllari: Parlamenti ilegjitim u bë noter i çmendurisë së Ramës

Sekretari i Përgjithshëm i LSI Endrit Braimllari ka reaguar pas votimit në parlament për shkarkimin e Presidentit të Republikës Ilir Meta.

‘Parlamenti monist dhe ilegjitim ka vetëm një qëllim të heqi vëmendjen nga masakra zgjedhore e 25 prillit dhe për këtë është i gatshëm të përdori çdo dallkauk për tu bërë noter i çmendurisë së Edi Ramës’, shkruan Braimllari në Facebook.

Postimi i plotë i Endrit Braimllarit:

Parlamenti monist dhe ilegjitim ka vetem nje qellim te heqi vemendjen nga masakra zgjedhore e 25 prillit dhe per kete eshte i gatshem te perdori çdo dallkauk per tu bere noter i cmendurise se Edi Rames.

Banditet qe vodhen dhe shkaterruan zgjedhjet sot bejne moral.

Ato kane vetem nje shqetesim sesi te shmangin vemendje nga tjetersimi i vullnetit te qytetareve me 25 prill.