Portugalia mbyll përgatitjet, gati për ‘Euro 2020’

Portugalia ka mbyllur përgatitjet për Euro 2020 me një miqësore ndaj Izraelitët. Portugezët këtë vit do të tentojnë të mbrojë titullin e fituar 5 vite më parë në Francë.

Bruno Fernandes dy herë, Cristiano Ronaldo dhe Joao Cancelo shënuan golat për Portugalinë në fitoren e pastër 4-0 ndaj Izraelit në Lisbonë.

Cristiano Ronaldo do të jetë kapiteni i Portugalisë dhe për këtë Europian dhe në moshën 35-vjeçare duket mjaft në formë.