Merkato në Superiore/ Bujë bëjnë vetëm largimet, ja si kanë ndryshuar klubet e elitës

Mendja te sezoni i ardhshëm, 2021-2022. Në 10 klubet e Superiores kanë nisur nga puna për të nënshkruar kontratat e reja. Shumë futbollistëve u kanë përfunduar marrëveshjet dhe pritet të ketë një numër të konsiderueshëm rinovimesh.

Gjithashtu edhe shumë lojtarë do të largohen të cilët normalisht do të zëvendësohen me të tjerë.

Ja si ka ndryshuar organika e klubeve të Superiores deri më tani.

Teuta
Afrime: Aldrit Oshafi  (rikthim nga huazimi)
Largime: Iran Jr.

Vllaznia
Afrime: Egzon Shimaj
Largime:

Partizani
Afrime: Alessio Hyseni (rikthim nga huazimi), Agim Dajçi (rikthim nga huazimi)
Largime: Roberto Dominguez, Donald Mëllugja, Ëilliam Cordeiro, Erald Çinari, Jasir Asani

Laçi
Afrime: Klinti Qato, Saliou Guindo
Largime: Kyrian Nwabueze, Adolf Selmani, Dorian Kërçiku, Klejdi Rapo, Bryan Joel Rodriguez, Albion Marku, Redon Xhixha, Erhun Obanor, Ermir Sali

Tirana
Afrime:

Largime: Elton Cale, Agustin Torassa

Kukësi
Afrime:
Largime: Patrick Eze, Numan Kurdic, Vesel Limaj, Mehdi Hetemaj, Godberg Cooper, Matheus Leiria, Mate Tsintsadze

Skënderbeu
Afrime:

Largime: Bekim Rexhepi, Leard Sadriu

Kastrioti
Afrime: Franci Lena, Redon Danaj (Rikthime nga huazimet)
Largime: Patrik Bardhi, Realf Zhivanaj, Ermir Rezi

Dinamo
Afrime:
Largime: Emiljano Hidri, Artion Alillari, Moustapha Djidjiëa

Egnatia:
Afrime:

Largime: Marcos Ramos