Gara në PD/ Basha nga Tirana: Zgjedhjet në parti nuk na përçajnë, të bashkuar deri në rrëzimin e dyshes Rama-Doshi

Kryetari në detyrë i PD, Lulzim Basha ka vijuar takimet me demokratët e Tiranës, ku ka theksuar sërish se zgjedhjet e 25 Prillit u vodhën nga banda në pushtet.

Basha e cilëson 25 prillin si një masakar zgjedhore, ku rilindja përdori të gjithë instrumentet kriminalë përtë manipuluar votën e shqiptarëve.

Ai theksoi se zgjedhjet brenda PD nuk janë për të përccarë, por për të bashkuar demoratët dhe shqiptarët deri në rrëzimin e dyshes Rama-Doshi.

‘Masakra zgjedhore nuk na ndal. Ne jemi të bashkuar dhe nuk dorëzohemi sepse jemi partia e shqiptarëve  që bën gjithçka për ta. Bashkë me shumicën e shqiptarëve do të luftojmë me gjithë forcën tonë për të rrëzuar regjimin Rama-Doshi dhe për të ndryshuar Shqipërinë’, u shpreh Basha.