FOTO/ Deputetja e Ramës promovon si biznesmen të dënuarin në Zvicër

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar në rrjetin social denoncimin e një qytetari, sipas të cilit deputetja socialiste e Shkodrës, Edona Bilali, shfaqet në një foto me një person i cili është dënuar në Zvicër.

Në mesazhin e publikuar nga Berisha, thuhet se personi që shfaqet në krah të deputetes Bilali quhet Genci dhe ai është biznesmen, por ka bërë burgun në Orbe-Yverdon, 30 km larg Lozanës.

Madje denoncuesi thotë se ai ka lënë burgun me detyrim paraqitjeje, por është larguar nga Zvicra, ndërsa bizneset i ka në emër të personave të tjerë.

Postimi nga Berisha

Burgu si merite per promovim!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital.

Denoncon deputeten Bilali se promovon persona delinkuent! sb

Pershndetje doktor ,lexova keto dite nje postim qe ka ber deputetja e PS ne Shkoder Edona Bilali . Ky Genci bisnesmen, ka ba burg ne Zvicerr. Po e sigurt 1000000 % , burgu qe ka ber ndodhet Orbe-Yverdon , 30 km prej Lozanet ! dhe me sa kam informacion ka dal nga burgu me detyrim paraqitje ,,dhe eshte larguar nga Zvicera Per ca e ka ba ? E ka lan ai Zvicerren apo i ka ik Zvicerres ? pse bisneset dhe pronat e ti ne Shqipri , dhe te vdhait te ti atje ne Zvicerr, kohet e fundit ka kaluar ne emera te ndryshem ,nga kush kan frik ? Edona ne e duam Shokodren pa keto tipa , por ti ben pjes tek partia qe me keto njerz mbeshtetet , eshte nje fjal e vjeter qe perdoret ne Shkoder , lind mic per me gjuijt mi 😜 a doni ma per Belulin 😜