Zyrtare/ Pasi nënshkruan me Solomon, klubi kroat “rrëmben” edhe lojtarin e Laçit

Istra nuk ndalet në merkato dhe ditën e sotme ka bërë zyrtare disa afrime. Skuadra që militon mes më të mirëve në Kroaci firmosi me ish lojtarin e Partizanit, Solomon, ndërsa pak minuta më parë, Istra ka bërë me dije se ka firmosur edhe me Obanor.

Mbrojtësi ishte pjesë e Laçit sezonin e kaluar duke bërë paraqitje pozitive, ndërsa në të kaluarën luajti edhe me Kukësin. Qendërmbrojtësi ka firmosur me Istran që e ka bërë edhe zyrtare në rrjetet sociale.

LEXO EDHE  AEL anulon stërvitjen, “arma e fshehtë” u kthehet kundër në Shkodër

Në këtë mënyrë, Laçi humbet një nga lojtarët titullar të sezonit të kaluar e duhet të mendojë për pasuesin e tij.