E papritur për Holandën, ylli i skuadrës dëmtohet dhe mungon në Kampionatin Europian

Donny van de Beek mungon në Kampionatin Europian “EURO2020”.

Lajmin e ka konfirmuar përfaqësuesja e Holandës pasi mesfushori i Manchester Unitedit ka pësuar një lëndim dhe kjo është arsyeja përse ai do të mungoj në eventin më madhështor në “Kontinentin e Vjetër”. Trajneri Frank de Boer nuk do të ftoj asnjë zëvendësues për Van de Beekin.

Kujtojmë që në “EURO2020” starton ditën e premte më 11 qershor, ndërsa Holanda në fazën e grupeve do të luajë kundër Ukrainës, Austrisë dhe Maqedonisë së Veriut.