VIDEO/ “Policët bënin suspacion me shalët e zonjave, i shqyen zonjat”

Në protestën e banorëve të Sinecit, një grua ka hedhur akuza të forta në drejtim të punonjësve të policisë, për të cilët tha se i kapin zonjat nga shalët dhe bëjnë veprime të turpshme me to.

Banorja e zonës tha se ajo nuk ka asgjë për të humbur në protestë, pasi nëse u merret uji, atëherë u është marrë dhe e ardhmja e fëmijëve të tyre.

“U fsheh ai polici, e kapën zonjën dhe bënin suspacion me shalët e zonjave, i kapnin dhe i bënin kshu. Më merrni ja ku jam, më vrisni, se jam e vrarë dhe dua të ushqej fëmijët. Spo e shoh atë fytyrën tani, se u fsheh.

LEXO EDHE  Raporti final i ODIHR për 25 prillin, Yuri Kim: Të përmirësohen standardet

E shikon zërin tim, kam katër ditë që iu them policëve, mos i prekni zonjat, mos i shqyeni zonjat, por ata nuk merrnin vesh”, u shpreh gruaja në protestë.