EMRI/ Po peshkonte me lëndë plasëse në lumin Drin, eksplozivi i këput krahun 44 vjeçarit

Policia e Dibrës njofton se shtetasi Robert Hoxha, 44 vjeç, duke gjuajtur peshk në lumin Drin, ka shpërthyer një sasi lëndë plasëse artizanale (dinamit), e për pasojë është dëmtuar dhe ndodhet në spital për ndihmë mjekësore, ku mësohet se dinamiti i ka këputur krahun.

Burimet Policore bëjnë me dije se materialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Dibër, për veprat penale “Peshkim i ndaluar “, dhe “Mbajtja pa leje,  prodhimi i armëve shpërthyese dhe i municionit”, për procedura të mëtejshme.