Hakmarrje për vdekjen e një trafikanti droge, digjen 14 autobusë dhe makina policie

Katërmbëdhjetë autobusë dhe dy makina policie u dogjën dhe u shkatërruan në orët e para të së dielës në qytetin brazilian të Amazonës, Manaus në hakmarrje për vdekjen e një trafikanti droge, tha qeveria e shtetit.

Shërbimet e autobusëve u pezulluan derisa patrullat e forcuara të policisë të mund të vendoseshin në qytet. Manaus është goditur rëndë nga pandemia e koronavirusit.

LEXO EDHE  Video shokuese/ Një burrë i panjohur i futi drogë në alkool, ja si "çmendet" adoleshentja

Sekretari i sigurimit të shtetit Amazonas, koloneli Louismar Bonates tha në një deklaratë se urdhri për të djegur automjetet publike erdhi nga brenda burgut ku burgosen drejtuesit e bandave të drogës. Automjetet u dogjën gjithashtu në dy qytete fqinje, tha ai.