VIDEO/ Holanda shkëlqen në miqësore, fitore e vuajtur për Anglinë

Holanda, Anglia, Danimarka dhe Skocia, ishin 4 kombëtare që do të marrin pjesë ne Europian, që zbritën sot në fushë duke filluar nga ora 18:00 ku zhvilluan testet e fundit miqësore në prag të kompeticionit madhështor që do të ngrejë siparin ditën e premte.

Të katërta këto kombëtare, arritën të triumfonin në miqësoret e sotme, duke shkuar drejt Euro 2020-tës me moralin e lartë.

Tulipanët e De Bur, mposhtën Gjeorgjinë në shtëpi me rezultatin 3-0 falë golave të Depaj, Ueghorst dhe Gravenberç. Ndërkohë Anglia iu fal goli të Rashford, në miqësoren e zhvilluar ndaj Rumanisë në Midëllsbrou.

Në 2 sfidat e tjera, Danimarka arriti të triumfonte ndaj Bosnjës falë golave të shënuar nga Breithueit dhe Kornelius, teksa Skocia mposhti 0-1 Luksemburgun.