I hoqi titullin Partizanit, të kuqtë nisin bisedimet me Herald Markun

Mesfushori i Vllaznisë, Herald Marku, është në objektivin e Partizanit. 25-vjeçari bëri një sezon të shkëlqyer me kuqeblutë, duke u renditur i dyti dhe duke fituar Kupën e Shqipërisë.

Edhe në aspektin personal, Marku bëri një edicion për të mos u harruar, duke shënuar 4 gola dhe duke asistuar 3 të tjerë në 30 ndeshje në Superiore.

Numri 10 i Vllaznisë është tashmë pa kontratë dhe rinovimi nuk ka ardhur ende me shkodranët, çka hap derën edhe për ekipet e tjera për të kontaktuar me të. Një ndër to, është dhe Partizani.

LEXO EDHE  Video/ Interi argëtohet me 6 gola ndaj Crotones, Nagelsmann ende pa fitore te Bayerni

Drejtuesit e Partizanit kanë pasur bisedime me mesfushorin 25-vjeçar dhe duan ta rikthejnë në “shtëpi”, pasi Marku është një produkt i akademisë Partizani, ku ka luajtur me ekipet zinxhirë deri te ekipi U-19. Mesfushorit i intereson oferta e të kuqve, por, për momentin, është i dyzuar mes qëndrimit te Vllaznia dhe provimit të një aventure të re.

Në fund, duket se diferencën do ta bëjë ana financiare, me të dyja ekipet që pritet të bëjnë ofertat e tyre konkrete sa i takon pagës mujore dhe bonuseve.