Ed Sheeran do të mbajë një koncert virtual për ‘UEFA EURO 2020’

Ed Sheeran ka njoftuar se do të mbajë një koncert virtual nga Ipswich Town si pjesë e UEFA Euro 2020 Show.

Koncerti, nëpërmjet të cilit do të prezantojë dhe këngën e re, do të transmetohet live nga llogaria e artistit në TikTok dhe adhuruesit e muzikës së tij do të mund ta shohin falas.

Koncerti do të zhvillohet më 25 Qershor, por për ata që nuk arrijnë ta shikojnë atëherë, transmetimi do të përsëritet më 26 Qershor dhe 9 Korrik.

LEXO EDHE  Modelja shqiptare befason me deklaratën: Jam e virgjër, do bëhem murgeshë

Kjo do të jetë shfaqja e parë e madhe që Sheeran ka mbajtur që nga koncerti i fundit në Chantry Park në Ipswich në Gusht 2019.

Mezi po pres të përformoj në TikTok në UEFA EURO 2020 Show drejtpërdrejt nga Portman Road.

Është një vend që e dua dhe po pres me padurim të interpretoj disa adhurime të fansave, si dhe këngën time të re për herë të parë! Shihemi më 25 qershor.“, është shprehur artisti britanik.