Drejtuesit e Barcelonës vendosin përfundimisht për të ardhmen e Coutinho-s

Philipe Coutinho është jashtë planeve të Barcelonës për sezonin e ardhshëm. Performanca e tij me katalanasit nuk e justifikon pagën e tij të lartë dhe për këtë drejtuesit e Barçës kanë menduar ta largojnë.

Kujtojmë se braziliani është jashtë fushës së lojës që nga dhjetori kur pësoi një dëmtim në meniks dhe akoma vazhdon rikuperimin.

Duke parë të tilla kushte shitja e tij është e pashmangshme, por jo vetëm kaq edhe huazimi i tij është një tjetër opsion për brazilianin duke qenë një se është një nga më të paguarit në ekipin e drejtuar nga trajneri Kuman. Në drejtim të Kutinjos kanë shfaqur interes kryesisht ekipet e Premier Ligës, me Evertonin që kryeson listën.