Koronavirusi në Greqi/ 35 viktima dhe 1112 të infektuar në 24 orët e fundit

Autoritetet shëndetësorë në Greqi, kanë raportuar të dhënat e fundit nga virusi në vendin helen.

Në njoftimin zyrtar, thuhet se gjatë 24 orëve të fundit, janë regjistruar 932 të vdekur, ku vihet re një ulje krahasuar me një ditë më parë, ku vendi raportoi 1.112 raste të reja.

Nga krahu tjetër, fatkeqësisht, me të gjithë ndërhyrjen e mjekëve, nuk kanë arritur të fitojnë betejën me virusin 35 qytetarë.

Sa i përket të shtruarve në njësitë e kujdesit intensiv, në të gjitha spitalet e Greqisë, numri i tyre aktualisht është 416, shkruajnë mediat.