Vrasja në Tiranë, publikohen pamjet pas krimit / Foto

Një foto e shkrepur fill pas vrasjes së sotme në Tiranë, ku u ekzekutua  Kudret Saliaj është publikuarnga “Opinion.al”.

Raportohet se fotoja është bërë në momentin pasi viktima është ekzekutuar nga ish-vjehrri i tij, Mexhit Picari në afërsi të Gjykatës së Tiranës.

Në këtë atentat i plagosur ka mbetur dhe ish-prokurori, aktualisht avokat Adriatik Cama.

Ngjarja ka ndodhur në një nga zonat më të populluara të kryeqytetit, ku babai i Dhurata Saliaj ka vrarë para se të futej në seancën gjyqësore ish-dhëndrin e tij Kudret Saliaj për shkak të konflikteve disa vjeçare mes çiftit.

Bëhet me dije se çifti ka sjellë në jetë 3 fëmijë të cilët, përkohësisht me vendim gjykate, ishin nën kujdestarinë e të atit.