Partizani e largoi si të padëshiruar, Kombëtarja grumbullon 24 vjeçarin

Partizani zyrtarizoi largimin e Roberto Dominguez pas vetëm pak muajsh në skuadër. Edhe pse i afruar në janar me bujë për të ardhmen e mbrojtjes, lojtari nga El Salvadori nuk mori minuta në kampin e Demave. Menjëherë pas largimit nga Shqipëria, 24 vjeçari mori ftesë nga kombëtarja e vendit të tij.

El Salvador luan dy sfida për kualifikueset e Kupës së Botës. Në 6 dhe 9 qershor shteti i Amerikës Qëndrore do gjejë përballë Ishujt Virgin dhe Antigua dhe Barbados.

Dy ndeshje për 102 minuta, kjo ishte aventura e Dominguez në Shqipëri, me lojtarin që nuk ia doli të bindë drejtuesit e klubit.