Kursi i këmbimit/ Leku forcohet ndaj dollarit, humb terren me euron

Në tregun e këmbimit valutor vendas, të enjten, leku forcoi pozitat në raport me dollarin amerikan dhe humbi lehtë terren me euron, krahasuar me një ditë më parë.

Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, dollari amerikan këmbehet me 101.00 lekë ose 0.01 lekë më pak se ditën e mërkurë.

Euroja u forcua me 0.03 lekë duke u ngjitur në kuotën e 123.06 lekëve.

Ndërsa paundi britanik këmbehet me 143.17 lekë, 0.38 lekë më shumë dhe franga zvicerane këmbehet me 112.22 lekë, 0.20 lekë më shumë se një ditë më parë.