Zbulohen 3 parcela me kanabis në pyjet e Kepit të Rodonit, arratisen kultivuesit

Policia kufitare e Durrësit ka zbuluar tre parcela të mbjella me kanabis gjatë kontrollit të vijës bregdetare.

Informacionet zyrtare bëjnë me dije se parcelat janë identifikuar në zonën e Kepit te Rodonit, tek përroi i mullirit, ndërsamësohet se në një parcelë janë gjetur 150 rrënjë kanabis  dhe në dy të tjerat nga 50 rrënjë.

Parcelat ndodhen në mes të zonave pyjore, larg prej banesave. Autorët e kultivimit  të tyrë kanë mundur të largohen ndërsa po punohet për asgjësimin e bimëve.