Sulmoi Melindën për këngën e re pas vdekjes të së ëmës, reagon sërish Gjira: E sqaruam privatisht

Gjira Kajtazi u kthye dje në vëmendje me një reagim të bërë pas publikimit të këngës së re të Melindës. Ajo e kritikoi reperen për projektin, që erdhi rreth dy muaj pasi nëna e saj u nda nga jeta.

Deklarata e saj shkaktoi shumë polemikë, mes tjerash edhe kritikë. Gjira e ka fshirë postimin nga rrjetet sociale dhe jo pa arsye.

“Në mars i ka vdekur nëna nga kanceri e në maj lanson këngë duke u dridhur në tanga. Më fal po këto femna nuk po mundem të i marrë seriozisht. %moral % ndërgjegje, %talent %shije. Pusho në paqe”, shkruan Gjira në reagimin e saj.

Së fundmi pas bujës së madhe që shkaktoi me këto postime, dy këngëtaret janë sqaruar privatisht me njëra-tjetrën. Këtë gjë e tregoi Gjira përmes një postimi, por këmbënguli se nuk ka ndryshuar mendim për ato që tha.

LEXO EDHE  Përfliteshin për ndarje, Tuna zbulon se është me Patrisin në pushime (Foto)

“Khuu çka shkaktoi ky status, paramendo cka kish ndodh me bo une hala muzikë. E sqaruam privat prandaj e fshiva por kjo nuk do të thotë që ndërrova mendjen. Besoj që gjithkush i ka arsyetimet e veta. Ndoshta si nënë që jam vet u habita shumë nga ky gjest i shpejt. Sidoqoftë ka raste në jetë kur është okay mos me u shitë ‘cool’. Në këtë botën virtuale që po dojmë çdo kusht me u dokë të palënduar, preferoj vërtetësinë. Muzika është për opinion, shyqyr që se kemi të gjithë të njejtën” – është shprehur Gjira.