Nuk rinovoi kontratën me Bylisin, 26 vjeçari në “radarët” e Partizanit

Edison Ndreca është në optikën e Partizanit. Mbrojtësi lezhjan u largua nga Bylis pas këtij sezoni, duke mos rinovuar kontratën.

Mëngjarashi ka zhvilluar dy sezone të shkëlqyera me ballshiotët, teksa pas tij janë disa skuadra të elitës, mës tyre edhe Partizani.

26 vjeçari mund të përshtatet shumë mirë në fashën e majtë, me lezhjanin që ka luajtur edhe në anët e sulmit gjatë eksperiencës në Ballsh.

Veç pjesës mbrojtëse, Ndreca njihet për goditjen potente dhe dëshirën për gola, duke na dhuruar shpeshherë realizime fantastike.