Miqësore/ Fitojnë Franca dhe Anglia, ngec Gjermania e Low

Sot janë luajtur disa ndeshje miqësore në prag të Europianit 2020 dhe kombëtaret kanë zgjedhur kundërshtarë të ndryshëm për të bërë provat e tyre përpara eventit të madh.

Bie në sy fitorja e Francës 3-0 ndaj Uells me Mbappe, Griezmann dhe Dembele. Ndërkohë, debutimi i Benzema pas shumë kohësh ishte i pafat pasi humbi penallti.

Ndërkohë, Anglia fitoi ndaj Austrisë me golin e talentit të Arsenalit, Saka. Në anën tjetër, Gjermanisë nuk i mjaftoi rrjeta e Neuhaus ndaj Danimarkës, që gjeti barazimin me Poulsen.

Për Norvegjinë mjaftoi goli i të zakonshmit Haaland ndaj Luksemburgut. Holanda shënoi dy herë ndaj Skocisë por u arrit dhe barazua 2-2. Spektakolar Depay, që është pranë zyrtarizimit te Barcelona (goditja e dënimit ishte perfekte)