Goditi me sende të forta kushëririn dhe ushtroi dhunë fizike ndaj gruas, arrestohen 2 persona në Lushnjë

Policia e Fierit ka arrestuar në flagrancë shtetasin F. L., 40 vjeç, banues në Varibob, Fier, pasi për motive të dobëta ka goditur me sende të forta kushëririn e tij, shtetasin R. K., 30 vjeç.

Gjithashtu burimet policore bëjnë me dije se është arrestuar në flagrancë shtetasi A. M., 46 vjeç, banues në Lushnjë, pasi në banesë ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij, shtetases Dh. M., 34 vjeçe.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier dhe Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnjë për veprën penale “Dhunë në familje”.